Σελίδα 1 από 5
![el](/images/stories/thumbnails/thumb_el.jpg)
Στην αυτοψία συμμετείχαν : οι κυρίες Κωνσταντοπούλου και Αναγνωστοπούλου από τη Δ/νση Τεχνικής Γεωλογίας του Ινστιτούτου Γεωλογικών και Μεταλλευτικών Ερευνών (ΙΓΜΕ), η κυρία Καζανά από τη Δ/νση Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Ναυπακτίας, ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Ελατόβρυσης Αλέξιος Αναγνόπουλος, ο υπογράφων αυτή την ενημέρωση Πρόεδρος του Συλλόγου Ελατοβρυσιτών και μέλη της τοπικής κοινότητας Ελατόβρυσης. Κατά τη διάρκεια της αυτοψίας υπήρξε ανταλλαγή απόψεων και συνεργασία με το κλιμάκιο της ΔΕΗ, που ήδη πραγματοποιούσε εργασίες χάραξης, στα πλαίσια της οριστικής μελέτης για την αποκατάσταση του δικτύου ηλεκτροδότησης.
Κατά τη διάρκεια της αυτοψίας εξετάσθηκε το σύνολο της περιοχής και διερευνήθηκε, από κοντά και αναλυτικά, σχεδόν το 90% της περιμέτρου της περιοχής αστοχίας. Επιβεβαιώθηκε ότι η περίμετρος της αστοχίας, που έχει ήδη τεκμηριωθεί από την τοπική κοινότητα και αναρτηθεί στο διαδίκτυο (με ημερομηνία 19/03/2013), είναι ακριβής και διορθώθηκε μόνο σε δύο σημεία του βόρειου ορίου της. Τα σημεία αυτά φαίνονται σε νέα ανάρτηση που θα γίνει με ημερομηνία 28/03/2013.