![katafygio](/images/stories/katafygio.jpg)
Επίσης, οι συγχωριανοί, οι φίλοι του χωριού καθώς και ο απόδημος Ελληνισμός μπορούνε δια μέσου της ιστοσελίδας του χωριού www.katafigionafpaktias.gr να βλέπουνε ζωντανή αναμετάδοση εικόνας από την πλατεία, μέσω της web κάμερας που έχει εγκατασταθεί εκεί και λειτουργεί όλο το εικοσιτετράωρο. Η ιστοσελίδα περιλαμβάνει γενικές πληροφορίες για το χωριό, νέα που αναρτούνται συνεχώς καθώς και ενημέρωση για τον καιρό του χωριού με ανανέωση των μετεωρολογικών δεδομένων κάθε 5 λεπτά.
Αδράτοντας την ευκαιρία αυτή θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά όλους όσους στήριξαν οικονομικά την προσπάθεια της Αδελφότητας των Απανταχού Καταφυγιωτών, και όλους όσους προσέφεραν εθελοντική εργασία προκειμένου να ολοκληρωθεί αυτό το έργο.
Παραμένοντας σταθεροί στο όραμά μας και στις προσπάθειές μας, ευελπιστούμε ότι σε σύντομο χρονικό διάστημα θα υπάρχει δυνατότητα λήψης συγκεκριμένων δορυφορικών καναλιών σε όλο το χωριό, κάτι που εσείς ζητήσατε και εμείς υποσχεθήκαμε να πραγματοποιήσουμε.
Για το Διοικητικό Συμβούλιο
Ο Πρόεδρος Ο Γενικός Γραμματέας
Βασίλης Ζορμπάς Αλέξανδρος Μαντζαρίνης