![artotiva_1](/images/stories/artotiva_1.jpg)
Η επιστροφή έγινε πάλι μέσα από το ποτάμι με κατάληξη το Καρέλι, σημαντικό επίσης πέρασμα της εποχής. Εκεί στο
καφέ Καρέλι του δημοτικού διαμερίσματος Στρανώμης ο πρόεδρος του τοπικού διαμερίσματος κ. Κώστας Νούλας υποδέχτηκε τους ιππείς και τους υπόλοιπους εκδρομείς και λίγο μετά όλοι μαζί απόλαυσαν το γεύμα που είχε ετοιμάσει ο κ. Βελαώρας Δημήτρης.
Οι εντυπώσεις των ντόπιων από τα χωριά που πέρασε ο ιππικός ήταν οι καλύτερες αλλά και οι ιππείς του συλλόγου μας συνιστούν ανεπιφύλακτα σε όλους να επισκεφθούν αυτά τα υπέροχα σημεία για τα οποία είναι ιδιαίτερα υπερήφανοι που υπάρχουν εκεί τόσο οι κάτοικοι της περιοχής του Πλατάνου όσο και της Πυλήνης μιας και είναι στα όρια των πρώην δήμων και από κοινού προσπάθησαν να τα διατηρήσουν και να τα αναδείξουν.
![artotiva_2](/images/stories/artotiva_2.jpg)
Οι εντυπώσεις των ντόπιων από τα χωριά που πέρασε ο ιππικός ήταν οι καλύτερες αλλά και οι ιππείς του συλλόγου μας συνιστούν ανεπιφύλακτα σε όλους να επισκεφθούν αυτά τα υπέροχα σημεία για τα οποία είναι ιδιαίτερα υπερήφανοι που υπάρχουν εκεί τόσο οι κάτοικοι της περιοχής του Πλατάνου όσο και της Πυλήνης μιας και είναι στα όρια των πρώην δήμων και από κοινού προσπάθησαν να τα διατηρήσουν και να τα αναδείξουν.