Το Σάββατο 30 Οκτωβρίου μετά τον εκκλησιασμό, την επιμνημόσυνη δέηση εις μνήμη των πεσόντων ηρώων και την κατάθεση στεφάνων, ο Σύλλογος Γραμμενιοξυωτών πρόσφερε στην πλατεία της Γραμμένης Οξυάς ψημένα κάστανα, τσίπουρο και κρασί συνοδευόμενο με μεζέδες σε όλους.
Η γιορτή πραγματοποιείται το τελευταίο Σάββατο του Οκτώβρη και συνδυάζεται με τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου.
Δείτε φωτογραφικό υλικό από τις εκδηλώσεις:
![1635712175996](/images/1635712175996.jpg)
![1635712176003](/images/1635712176003.jpg)
![1635712176009](/images/1635712176009.jpg)
![1635712176019](/images/1635712176019.jpg)
![1635712176024](/images/1635712176024.jpg)
![1635712176015](/images/1635712176015.jpg)
![1635712176034](/images/1635712176034.jpg)
![1635712176044](/images/1635712176044.jpg)
![1635712176071](/images/1635712176071.jpg)