![elme](/images/stories/elme.jpg)
Θα αγωνιστεί μαζί με τους εργαζόμενους ενάντια στη βάρβαρη πολιτική των ελληνικών κυβερνήσεων και της ΕΕ και για να μην πληρώσουν οι εργατοϋπάλληλοι, οι άνεργοι και οι συνταξιούχοι, οι αγρότες, οι μικροεπαγγελματίες άλλο τα βάρη της κρίσης, αλλά αυτοί που τη δημιούργησαν, δηλαδή το μεγάλο κεφάλαιο.
Απευθύνεται στους βουλευτές της Αιτωλοακαρνανίας και του Ελληνικού Κοινοβουλίου συνολικά, και τους ζητά να ψηφίσουν στη Βουλή υπέρ της πρότασης νόμου που κατέθεσε η Κοινοβουλευτική Ομάδα του Κομμουνιστικού Κόμματος Ελλάδας για την κατάργηση των Μνημονίων Ι και ΙΙ, του Μεσοπρόθεσμου Πλαισίου Δημοσιονομικής Στρατηγικής 2012-2015 και των Εφαρμοστικών Νόμων και την καταγγελία δανειακών συμβάσεων που έχουν ως προαπαιτούμενο την εφαρμογή των Μνημονίων.
Επίσης, καλούμε να στηριχθεί οποιαδήποτε νομοθετική ανάλογη πρωτοβουλία αναλάβουν κόμματα ή και ομάδες βουλευτών στη Βουλή σε αντιμνημονιακή κατεύθυνση.
Για την Α΄ Ε.Λ.Μ.Ε.
O Πρόεδρος Ο Γραμματέας
Κατσαρός Κώστας Κούστας Κώστας