![dimbib_n](/images/stories/dimbib_n.jpg)
Η Παπαχαραλάμπειος Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Ναυπάκτου συμμετέχει στην καλοκαιρινή εκστρατεία για την προώθηση της ανάγνωσης της δημιουργικότητας και της καινοτομίας σε συνεργασία με τo Future Library, με την πρωτοβουλία και αποκλειστική χρηματοδότηση του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος.
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
Το πρόγραμμα εκπαίδευσης απαρτίζεται από τρία μέρη:
1. Προκαταρκτικές επαφές και επικοινωνία των εκπαιδευτών/εμψυχωτών με τους εκπαιδευόμενους.
1. Tριήμερο διαδραστικό σεμινάριο που θα πραγματοποιηθεί στη Βέροια. Το σεμινάριο αυτό αποτελεί μοναδική ευκαιρία να συναντήσετε συναδέλφους σας από όλη την Ελλάδα, να ανταλλάξετε ιδέες και φυσικά να συνεργαστείτε μεταξύ σας.
2. Την εξ αποστάσεως παροχή ποικίλου υλικού και συμβουλευτικής υποστήριξης μετά την πραγματοποίηση του σεμιναρίου.